Życzenia wakacyjne
2022-06-24

Nadszedł moment wyczekiwanych wakacji! Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpiecznego spędzenia letniego wypoczynku. Do zobaczenia 1 września 2022 r!

Pierwszy odcinek podcastu Echo Książąt
2022-06-21

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka podcastu Echo Książąt, poświęconego zjawisku presji rówieśniczej i przygotowanego w ramach koła dziennikarskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi. https://open.spotify.com/show/04UmRhtMrcCYa27eyPOptd

Czytaj całość
Finał centralny 48 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego
2022-06-18

Długi weekend okazał się bardzo owocny dla uczniów naszego liceum. Ciężki czas przygotowań został zakończony i uwieńczony sukcesem. Drugie miejsce Mikołaja, trzecie Julki i dziewiąte Hani w teście wiedzy, obejmującym zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy pokazały, że są najlepsi w kraju w tej konkurencji.

Czytaj całość
Na wykładzie popularnonaukowym „(Nie)Kreatywny mózg”
2022-06-09

Uczennice i uczniowie z klasy o profilu psychologiczno-społecznym 9 czerwca br. mieli okazję poznać możliwości swojego mózgu w trakcie wykładu popularnonaukowego „(Nie)Kreatywny mózg”, zorganizowanego przez PPNT Gdynia | Bio Laboratorium w ramach programu InnovaBio Pomorze. Wydarzenie poprowadził prof. Wojciech Glac – neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Gość z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2022-06-03

W piątek - 03.06.2022r. - gościliśmy w naszej szkole sędziego Włodzimierza Brazewicza z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który opowiedział nam o konsekwencjach prawnych przemocy rówieśniczej oraz o prawach, przywilejach i obowiązkach Policji. Z zajęć wyciągnęliśmy wiele ważnych informacji, które niekiedy nas zaskoczyły. Jeszcze raz dziękujemy panu sędziemu Włodzimierzowi Brazewiczowi za przeprowadzenie warsztatów