Szkolne Koło PCK - „Ciastko kupujesz – seniora radujesz”
2022-11-24

W środę 23 i czwartek 24 listopada w naszej szkole odbyły się kiermasze ciast w ramach akcji „Ciastko kupujesz – seniora radujesz”. Za organizację, przygotowanie i sprzedaż słodkości odpowiadało Szkolne Koło PCK oraz chętni wolontariusze. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów powiatu wejherowskiego. W pierwszej akcji charytatywnej naszego SK PCK udało się zebrać 384,13 zł. Cała kwota została przekazana do głównego organizatora przedsięwzięcia SIM PCK Wejherowo. Wszystkim zaangażowanym w pomaganie seniorom serdecznie dziękujemy! PS Jednocześnie pragniemy poinformować, że każdy chętny może dołączyć do Szkolnego Koła PCK. Jeśli chcesz pomagać innym oraz rozwinąć swoje zdolności z zakresu I pomocy przedmedycznej, nie czekaj i zgłoś się do jednego z opiekunów p. Karoliny Bladowskiej lub p. Dawida Kasprzyka.

Marsze na Orientację InO WŁÓCZYKIJ JESIEŃ 2022
2022-11-19

W zimowej aurze odbyły się Marsze na Orientację- InO WŁÓCZYKIJ JESIEŃ 2022. Uczestniczyła w nich grupa uczennic z klasy 3D i 4E pod opieką Hanny Supernat-Melzer. Śnieg i mróz nie przeszkadzał w poznawaniu z mapą terenów leśnych w okolicach Rumi-Janowa.

Tydzień Przedsiębiorczości
2022-11-16

W Powiatowym Tygodniu Przedsiębiorczości brała udział reprezentacja szkoły. Zespół w składzie: Adrian Bielański, Borys Sobisz i Wojciech Szcześniak (uczniowie klasy 3 D) zajął I miejsce w teleturnieju "Lider przedsiębiorczości", który odbył się 16.11 (środa). A 18 listopada ci sami uczniowie oraz Marcel Muszyński uczestniczyli w konkursie wiedzy nt. przedsiębiorczości.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji wg Książąt
2022-11-16

Międzynarodowy Dzień Tolerancji 💜 rozpoczyna nasz „Tydzień dbania o relacje”. Pamiętajcie o skarpetkach nie do pary 🧦! Szukajcie też na korytarzach szkolnych ogłoszeń z dobrymi słowami, bierzcie je i przekazujcie dalej, bezpośrednio lub jako potajemny liścik wsunięty do plecaka czy piórnika💌 (wszystko dozwolone). Na długiej przerwie zapraszamy wszystkich chętnych Uczniów i Nauczycieli do wspólnego odtańczenia belgijki 🙂 PS. wiecie, że belgijka to taniec ludowy zwany poprawnie „chapelloise”. Głównym założeniem tego tańca jest dobra zabawa w grupie 💃💃🏽🕺🕺

Tydzień dbania o relacje
2022-11-15

Od najbliższej środy rusza TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE 🤝. To już druga edycja projektu powstałego ze współpracy z Fundacja Dbam o Mój Zasięg - Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. W ramach tego tygodnia wspólnie z Samorządem Uczniowskim zaplanowaliśmy dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli wspólne aktywności. Będzie się działo! Śledźcie nas na szkolnym Facebooku i Insagramie oraz zaglądajcie do dziennika elektronicznego Librus.

2 miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Historycznym
2022-11-14

14 listopada uczniowie naszej szkoły: Martyna Hebel i Kacper Zieliński z klasy 1a oraz Kacper Joksz z kl. 2e reprezentowali nas w XIV Powiatowym Konkursie Historycznym " Polska i Polacy w latach 1914-1939" organizowanym przez PZS nr 2 w Wejherowie. Nasza drużyna, przygotowana przez p. Mirosławę Pałubicką zajęła II miejsce . Uczniowie wykazali się szczegółową wiedzą z zakresu ustroju, społeczeństwa, polityki zagranicznej i gospodarki II RP oraz walki Polaków o swoje państwo w czasie I wojny światowej i obrony państwa w kampanii wrześniowej. W drugiej części konkursu przybliżyli sylwetkę zapomnianego bohatera- gen. Tadeusza Rozwadowskiego. Po konkursie drużyna udała się na pobliski cmentarz zwany " wejherowskimi Powązkami" i zapaliła znicze na mogiłach żołnierzy 1 Morskiego Pułku Strzelców , którzy zginęli w kampanii wrześniowej.

Rumska mobilna gra miejska
2022-11-10

Zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej „Grosza daj strażnikowi - skarb monet z Rumi i ucieczka z zaświatów". Zadaniem graczy jest pokonanie zaświatów – ulic Rumi – w poszukiwaniu monet z archeologicznego skarbu odkrytego w latach dziewięćdziesiątych pod posadzką kościoła. Ich odnalezienie będzie zależało od wiedzy gracza na temat historii cysterskiego kościoła i dziejów Rumi. Każdy etap zaświatów symbolizuje inny okres historyczny, a każdy strażnik oczekuje monet ze swojej epoki. Jak zagrać? Pobierz na smartfon lub tablet (z systemem Android lub iOS) darmową aplikację ActionTrack, zeskanuj za jej pośrednictwem kod QR i wejdź do gry. Musisz też mieć włączoną lokalizację i dostęp do Internetu. Miejsce startu: Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia Gra powstała przy udziale młodzieży z I Liceum Ogólnokształcące w Rumi w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi pt.: „Historia ukryta w ruinach – cysterskie dziedzictwo Rumi, Pomorza i Polski”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.