Najlepsze licea - brązowa szkoła 2022

Osiągnięcia

V Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

I miejsce indywidualnie: Anna Melzer IVe oraz Julia Turowska IVe

II miejsce indywidualnie: Franciszek Wandtke IIa

I miejsce drużyna: Franciszek Wandtke IIa, Anna Melzer IVe oraz Julia Turowska IVe

Opiekun: Grażyna Górak

 

Mistrzostwa Polski w karate WKF

II miejsce w kategorii kumite indywidualne juniorek: Roksana Rogalska IVc

III miejsce w kategorii kumite drużynowe juniorek: Roksana Rogalska IVc

 

IV Pomorski Konkurs Zbrodnia Piaśnicka- Młodzi Pamiętają"

III miejsce: Nicola Ogórkiewicz Ia

Wyróżnienie: Oskar Mielniczek IIe

Opiekun: Mirosława Pałubicka

 

Teleturniej "Lider przedsiębiorczości"

I miejsce: Adrian Bielański IIII d, Borys Sobisz IIId oraz Wojciech Szcześniak IIId

Opiekun: Wojciech Dobke

 

Powiatowy Konkurs Historyczny Polska i Polacy w latach 1914- 1939

II miejsce drużyna: Martyna Hebel Ia, Kacper Zieliński Ia oraz Kacper Joksz IIe

Opiekun: Mirosława Pałubicka

 

Mobilna gra miejska "Grosza daj strażnikowi"

I miejsce: Zuzanna Kierznikowicz IIe, Hanna Myślińska IIe oraz Lena Zosiak IIe

II miejsce: Martyna Heksel IIb, Matylda Kunikowska IIb oraz Katarzyna Rojewska IIb

III miejsce: Natalia Domarus IIe oraz Amelia Klebba IIe

Opiekunowie: Barbara Niewiedziała oraz Hanna Supernat - Melzer

 

 

Wojewódzki Konkurs Piosenki o Tematyce Patriotycznej "Polska, moje miejsce, mój kraj"

I miejsce zespół ENCORE: Julia Szeląg Ia, Hanna Myślińska IIe, Julia Wrzeszcz IIe, Zuzanna Bieszk IIId oraz Emilia Kulaszewicz IVe

Opiekun: Joanna Klein- Szalkowska

 

Licealiada w badmintona chłopców

II miejsce drużyna: Maciej Rompczyk IVb, Jarosław Markiewicz IVc oraz Jakub Bautenbach IVe

Opiekun: Jarosław Tomaszewski

 

Licealiada w badmintona dziewcząt

IV miejsce drużyna: Zuzanna Fularczyk Id, Aleksandra Gardzielewska Id oraz Dominika Miśków Id

Opiekun: Beata Nowak

 

Olimpiada Przedsiębiorczości
Kwalifikacja do etapu okręgowego: Wojciech Włodarczyk IIIe
Opiekun: Wojciech Dobke


Wojewódzki Konkurs Biblijny im. Sł. B. Kard. Augusta Hlonda
Kwalifikacja do II etapu: Maria Kopicka IIa, Wiktoria Wiszniewska IIb, Monika Janowska IId, Ewa Dziś IIIb oraz Michał Liberacki IIIb
Opiekunowie: ks. Piotr Pączkowski oraz ks. Andrzej Waś


Konkurs historyczny organizowany przez WSAiB w Gdyni:
Kwalifikacja do finału: Franciszek Wandtke Ia, Tomasz Nowak Ib, Krystian Karliński Ie, Oskar Mielniczek Ie, Nikola Dominikowska IIIa, Magdalena Doroszewska IIIa, Julia Fikus IIIa, Maciej Jackiewicz IIIa, Maja Jaśkowiak IIIa, Natalia Michniewicz IIIa, Zuzanna Brzóska IIIAg, Jakub Cybulski IIIAg, Maria Glembin IIIAg, Wiktoria Kreft IIIAg, Kacper Łukasik IIIAg, Paulina Ołoś IIIAg, Michał Plichta IIIAg, Antonina Rygielska IIIAg, Nordine Sekkar IIIAg, Anna Skwierawska IIIAg, Kacper Szaniawski IIIAg, Maciej Żelewski IIIAg, Cyprian Olszewski IIICg, Tymoteusz Szweda IIICg, Julia Rąpała IIId, Mikołaj Stewa IIIe, Luiza Starosta IIIf
Opiekunowie: Grażyna Górak, Monika Młynarczykowska, Mirosława Pałubicka


Konkurs policyjny organizowany przez WSAiB w Gdyni
Kwalifikacja do finału: Krystian Stawski IIIf
Opiekun: Monika Młynarczykowska


„I Ty możesz zostać wykładowcą” - konkurs realizowany w ramach MEiN „Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim- Znane i nieznane oblicza nauki”
Laureatka: Sylwia Sonnberg IIICg
Opiekun: Anna Szydłowska


X Konkurs Piosenki Miłosnej „Miłość niejeden zna język”
Kategoria solista: I miejsce: Emilia Kulaszewicz IIIe
II miejsce: Martyna Piesiak IIIa
Opiekunowie: Alicja Klein- Abramczyk, Joanna Klein- Szalkowska


Ogólnopolski Konkurs Historyczny WSAiB
III miejsce: Jan Rudecki IIIa
Opiekun: Monika Młynarczykowska


IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu
I miejsce drużyna: Martyna Kunikowska IIIBg, Anna Melzer IIIe oraz Julia Turowska IIIe
I miejsce indywidualnie: Martyna Kunikowska IIIBg i Anna Melzer IIIe
Opiekun: Grażyna Górak


Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej JoseSong
Kwalifikacja: Hanna Myślińska Ie, Emilia Kulaszewicz IIIe
Opiekun: Joanna Klein – Szalkowska


Finał VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii 1970 – 1990”
VIII miejsce: Mikołaj Stewa IIIe
Opiekun: Grażyna Górak


II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych
Laureat: Mikołaj Stewa IIIe
Opiekun: Elżbieta Rębiś


IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mózgu- etap centralny
Kwalifikacja: Milena Franiak IIc, Julia Minczykowska IIICg, Patrycja Płotka IIICg oraz Mikołaj Ryczek IIICg
Opiekun: Małgorzata Turyn


Międzynarodowa Olimpiada Wiedzy o Mózgu Brain Bee – etap regionalny
Kwalifikacja: Malika Mukhametbaeva IIIc oraz Mikołaj Ryczek IIICg
Opiekun: Małgorzata Turyn


Pomorska Liga Zadaniowa zorganizowana w ramach projektu Zdolni z Pomorza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022 – etap powiatowy
Laureat I miejsce: Marcin Pucułek IIIBg – fizyka
Laureat I miejsce: Wojciech Włodarczyk IIIe – kompetencje społeczne
Laureat III miejsce: Michał Piątek IIICg – chemia
Opiekunowie: Maria Meyer, Aleksandra Prudzienica – Piotrowicz oraz Anna Szydłowska


XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Różewicz w oczach młodych Pomorzan”
I miejsce: Julia Kowalska Ig
Opiekun: Aleksandra Prudzienica – Piotrowicz


Międzyszkolny Konkurs Spotlight On English
I miejsce indywidualnie: Nina Smolnik IId
I miejsce drużynowo: Nina Smolnik IId oraz Wojciech Włodarczyk IIIe
Opiekun: Elżbieta Rębiś

XLVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy – finał
III miejsce drużyna: Hanna Węglewska Ib, Mikołaj Stewa IIIe oraz Julia Turowska IIIe
Opiekunowie: Jacek Pałubicki, Beata Nowak


51 Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej RODNO MOWA- eliminacje miejskie i powiatowe
I miejsce: Franciszek Wandtke Ia (eliminacje miejskie)
II miejsce: Franciszek Wandtke Ia (eliminacje powiatowe)
Opiekun: Grażyna Górak


XI Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej
I miejsce: Emilia Kulaszewicz IIIe
II miejsce: Zespół ENCORE
Opiekun: Joanna Klein- Szalkowska
Konkurs Bieg po Indeks – finał
Laureat: Marcin Pucułek IIIBg – matematyka, fizykaOpiekun: Joanna Partyka


Wojewódzko- Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda
II miejsce (laureatka): Maria Kopicka IIa
Opiekun: ksiądz Andrzej Waś


Marsz na orientację Rumia Street – O
IV miejsce: Kacper Łukasik IIIAg i Maciej Żelewski IIIAg
Opiekun: Hanna Supernat- Melzer
Powiatowa Licealiada w Koszykówce Chłopców na hali sportowej
IV miejsce drużyna: Maksymilian Kwaśniewski Ib, Szymon Necel IIIBg, Jarosław Markiewicz IIIc, Szymon Naczk IIICg, Piotr Tomaszewski IIICg, Jakub Woźniak IIICg, Amadeusz Natora IIIe
Opiekun: Jarosław Tomaszewski

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej dziewcząt – finał
I miejsce drużyna: Patrycja Kolator Id, Maja Palmąka Ig, Adrianna Zarębska Ig, Anna Zmudczyńska Ig, Magdalena Piątek IIa, Weronika Grzech IIc, Natalia Pieńkowska IIIb, Ewa Cymer IIIc, Zuzanna Kwidzińska IIIc, Katarzyna Mielko IIIc, Dominika Zielony IIICg, Aleksandra Wołosowicz IIIf
Opiekun: Robert Sawicki

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt
II miejsce drużyna: Patrycja Kolator Id, Maja Palmąka Ig, Adrianna Zarębska Ig, Anna Zmudczyńska Ig, Magdalena Piątek IIa, Weronika Grzech IIc, Natalia Pieńkowska IIIb, Ewa Cymer IIIc, Zuzanna Kwidzińska IIIc, Katarzyna Mielko IIIc, Dominika Zielony IIICg, Aleksandra Wołosowicz IIIf
Opiekun: Robert Sawicki

Wojewódzka Licealiada w Lekkiej Atletyce
I miejsce w kategorii skok w dal: Sara Urbaniak IIIe
III miejsce w kategorii bieg na 100 metrów: Sara Urbaniak IIIe
Opiekun: Agnieszka Pasek

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych
Kwalifikacja do II etapu: Wojciech Włodarczyk III e oraz Mikołaj Stewa IIIe
Opiekun: Agata Schulz

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Opozycji Antykomunistycznej
III miejsce drużyna: Tomasz Krępa IIIBg oraz Mikołaj Stewa IIIe

Opiekun: Grażyna Górak

Powiatowy Konkurs Fotograficzno- Plastyczny Uroki jesieni na Kaszubach
Wyróżnienie w kategorii plastycznej: Natalia Michniewicz IIIa

Opiekun: Monika Młynarczykowska

Ogólnopolska Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii - etap szkolny i automatyczna kwalifikacja do etapu wojewódzkiego:
Tomasz Krępa IIIBg oraz Mikołaj Stewa IIIe

Opiekun: Grażyna Górak

XIV Edycja Powiatowego Konkursu Papieskiego. Przesłanie Jana Pawła II dla świata
I miejsce w konkursie recytatorskim: Sylwia Bojke IIa
II miejsce drużyna: Sylwia Bojke IIa, Agata Jastrzębska IIa, Kinga Skoczylas IIa
Opiekun: Mirosława Pałubicka

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej
Kwalifikacja do II etapu: Emilia Kulaszewicz IIIe
Opiekun: Joanna Klein-Szalkowska

Międzyszkolny konkurs translatorski Between Words and Silence - Tadeusz Różewicz in translation
I miejsce: Katarzyna Kwiatkowska IId oraz Aleksandra Krzemińska 3Dg
Opiekun: Joanna Boduszyńska

Powiatowy konkurs Polska i Polacy w latach 1914- 1939
I miejsce drużyna: Zuzanna Brzóska IIIAg, Jakub Cybulski IIIAg oraz Wiktoria Kreft IIIAg
Opiekun: Mirosława Pałubicka

Konkurs Języka Kaszubskiego Mester Belnego Czetanio
I miejsce w etapie miejskim i kwalifikacja do II etapu: Martyna Kulikowska IIIBg
Opiekun: Grażyna Górak

Powiatowy Konkurs o Janie Pawle II
II miejsce w kategorii plastycznej: Julia Turowska IIIe

Wyróżnienie w kategorii plastycznej: David Palacz Ia
Wyróżnienie w kategorii poezja: Jakub Cybulski IIIAg
Opiekunowie: Grażyna Górak, Monika Młynarczykowska, Mirosława Pałubicka

Ogólnopolski Konkurs The Point Online
I miejsce: Mikołaj Florczyk IIe

Marsz na orientację Rumia Street - O
IV miejsce: Kacper Łukasik 3Ag i Maciej Żelewski 3Ag

Opiekun: Hanna Supernat- Melzer

Licealiada w koszykówce 3x3 dziewcząt
III miejsce drużyna: Paulina Komar Ib, Zuzanna Szeleszczyńska If, Dominika Westa If, Paulina Mróz IIb

Opiekun: Agnieszka Pasek

Powiatowa Licealiada w Tenisie Stołowym Dziewcząt
II miejsce drużyna: Zuzanna Szeleszyńska If oraz Magdalena Kucyk IIIAg

Opiekun: Agnieszka Pasek

Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych
III miejsce drużyna: Tomasz Nowak Ib, Zuzanna Kwidzińska IIIc, Paweł Kardas IIIc, Jarosław Markiewicz IIIc, Mikołaj Pohl III Dg
Opiekun: Jarosław Tomaszewski

Finał Powiatowej Liceliady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
II miejsce drużyna: Natalia Niedźwiedź Ia, Julia Wróbel Ig, Natalia Opala IIb, Paulina Nowak IIc, Ewa Cymer IIIc, Zuzanna Kwidzińska IIIc, Marta Bednarczyk IIId, Sara Urbaniak IIIe
Opiekun: Piotr Taube

Finał Powiatowej Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
V miejsce drużyna: Mateusz Zdrojewski Id, Kacper Kasprzyk Ig, Jakub Cybulski III Ag, Nordine Sekkar IIIAg, Paweł Kardas IIIc, Jarosław Markiewicz IIIc, Hubert Lemański IIIDg
Opiekun: Piotr Taube

Półfinał Wojewódzki w Badmintona Chłopców
II miejsce: Szymon Syta IIc, Jarosław Markiewicz IIIc oraz Jakub Bautenbach IIIe
Opiekun: Jarosław Tomaszewski

Finał Powiatowej Licealiady w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt
V miejsce drużyna: Justyna Kozakiewicz IIIb, Natalia Pieńkowska IIIb, Kamila Osińska IIICg, Kamila Stawicka IIIe, Sara Urbaniak IIIe oraz Zuzanna Żylla IIIe
Opiekun: Piotr Taube

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap centralny
Finalistka: Julia Minczykowska IICg
Opiekun: Anna Klebba

Powiatowy Konkurs Plastyczny Pozytywne zakręcenie w czasie pandemii
II miejsce: Malika Mukhametbaeva IIc
Opiekun: Barbara Niewiedziała

I Edycja Międzyregionalnego Projektu Edukacyjnego Bez Przedawnienia - Prawda o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej z województwa pomorskiego i podlaskiego
II miejsce i Tytuł Laureata w kategorii historyczno-literackiej: Jakub Cybulski IIAg
II miejsce i Tytuł Laureatki w kategorii historyczno-fotograficznej: Katarzyna Reclaf IIf
Opiekunowie: Monika Młynarczykowska i Mirosława Pałubicka

Liga Matematyczna
Kwalifikacja do ogólnopolskiego finału: Dominika Plewińska IIIb oraz Weronika Wica IIIb
Opiekun: Agata Jastrzębska

V Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
I miejsce drużyna: Wiktoria Kreft II Ag, Anna Skwierawska II Ag oraz Maciej Krefft II Dg
Opiekun: Sobiesław Przybylski

Konkursie dla młodzieży województwa pomorskiego ZIELONA EUROPA-CZAS NA KOLEJ
Wyróżnienie w kategorii filmik: Cyprian Olszewski II Cg oraz Tymoteusz Szweda II Cg
Opiekun: Hanna Supernat- Melzer

Międzynarodowy Konkurs Gdynia Open Festiwal
Kwalifikacja do finału Zespół Encore: Emilia Kulaszewicz IIe, Patrycja Smolarek IIf oraz Wiktoria Nastały IIId
Kwalifikacja do finału: Martyna Piesiak II a
Opiekun: Joanna Klein - Szalkowska

Wielki Maraton Czytelniczy Na literackim szlaku (konkurs wojewódzki)
Kinga Ceynowa Ib - Finalistka
Aleksandra Szreder IIa - Finalistka
Zuzanna Brzóska II Ag- Laureatka
Opiekunowie: Barbara Niewiedziała i Hanna Supernat - Melzer

XXVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Laureaci: Aleksandra Karwowska IIa i Julia Bauer IIa, Wiktoria Kreft IIAg i Anna Skwierawska IIAg, Oliwia Chmielewska IIBg oraz Tomasz Krępa IIBg
Opiekunowie: Grażyna Górak, Monika Młynarczykowska oraz Mirosława Pałubicka

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Wygraj Indeks
Kwalifikacja do finału: Marcin Pucułek IIBg
Opiekun: Anna Grudzińska

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego WSAiB
Wyróżnienie: Nikola Dominikowska IIa
Opiekun: Monika Młynarczykowska

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Kwalifikacja do II etapu: Emilia Kulaszewicz IIe, Kamila Stawicka IIe oraz Laura Base IIIs
Opiekunowie: ks. Piotr Pączkowski, ks. Andrzej Waś

Konkurs Biblijny Akcji Katolickiej
Kwalifikacja do II etapu: Julia Nynca IId, Emilia Kulaszewicz IIe, Kamila Stawicka IIe oraz Laura Base IIIs
Opiekunowie: Ks. Piotr Pączkowski oraz ks. Andrzej Waś

VII Wojewódzki Konkurs Prozy i Poezji Śpiewanej
I miejsce: Wiktoria Nastały IIId
III miejsce: Emilia Kulaszewicz IIe
Opiekun: Joanna Klein - Szalkowska

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego - Julia Minczykowska II Cg, Julia Kurłowicz IIIc oraz Laura Base IIIs
Opiekun: Anna Klebba

XI Edycja Konkursu Historycznego WSAiB w Gdyni
Kwalifikacja do etapu finałowego: Nikola Dominikowska IIa, Maria Reszke IIa, Jan Rudecki IIa, Kacper Szaniawski IIAg, Cyprian Olszewski IICg, Julia Rąpała IId, Laura Wypych IId, Wojciech Włodarczyk IIe, Luiza Starosta IIf, Maksymilian Madej IIIa oraz Adrianna Slitthof IIIa
Opiekunowie: Grażyna Górak, Monika Młynarczykowska, Mirosława Pałubicka

Konkurs dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z powiatu wejherowskiego na spot lub mem promujący szczepienia przeciw covid - 19 wśród kadry pedagogicznej szkół
I miejsce: Mikołaj Farion II Bg
Opiekun: Hanna Supernat- Melzer

X Edycja Konkursu Policyjnego WSAiB w Gdyni
Kwalifikacja do etapu finałowego: Krystian Stawski IIf oraz Kornelia Szatkowska IIf
Opiekun: Monika Młynarczykowska

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland
Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego: Zuzanna Bieszk Id, Roksana Rogalska IIc oraz Luiza Starosta IIf
Opiekun: Ilona Karnicka

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Politologii
Kwalifikacja do II etapu: Cyprian Olszewski II Cg oraz Mikołaj Stewa IIe
Opiekun: Grażyna Górak

Olimpiada Geograficzna
Kwalifikacja do II etapu: Paweł Jaszczykowski IIIb
Opiekun: Elżbieta Dziecielska

Olimpiada Historyczna
Kwalifikacja do II etapu: Maksymilian Madej IIIa oraz Adrianna Splitthof IIIa
Opiekun: Mirosława Pałubicka

XXVII konkurs plastyczno- literacki Gwiazdka tuż, tuż - 2020
III miejsce w kategorii proza: Anna Warmke IIBg, Weronika Gamrot II Dg
Opiekun: Monika Pranczke, Cecylia Ratajczak
Wyróżnienia w kategorii kartka świąteczna: Sandra Dąbrowska II Ag oraz Maja Pranczke IIe
II miejsce w kategorii kartki świąteczne - grafika komputerowa- Martyna Sil Ia
Opiekun: Cecylia Ratajczak

Olimpiada Statystyczna
Wojciech Włodarczyk IIe, Dominika Plewińska IIIb oraz Wiktoria Warkusz IIIb
Opiekun: Agata Jastrzębska

Liga Matematyczna
Dominika Plewińska IIIb oraz Weronika Wica IIIb
Opiekun: Agata Jastrzębska

II edycja Ogólnoplskiego Konkursu #co ja czytam
I miejsce za projekt Zaczytaniw1lo uczennice klasy IIa: Aleksandra Karwowska, Natalia Michniewicz, Aischa Potrykus, Kaja Przybysz, Klaudia Szymikowska
Opiekunowie: Barbara Niewiedziała, Monika Pranczke

Olimpiada Znajomości Afryki
Kwalifikacja do II etapu: Kamila Stawicka II e oraz Mikołaj Stewa II e
Opiekun: ksiądz Piotr Pączkowski

XLIII Olimpiada Języka Niemieckiego
Kwalifikacja do II etapu: Dobrawa Głodkowska - Adlung IIId
Opiekun: Alicja Klein - Abramczyk

Półfinału ogólnopolskiego konkursu Pix Programming Challenge
Natalia Opala 1b, Kinga Ceynowa 1b
Opiekun: Sylwester Anisimowicz

XIII Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Pomorscy Rowerzyści - etap wojewódzki
III miejsce: Wiktoria Kreft IIAg
Opiekun: Sobiesław Przybylski

Powiatowy Konkurs Plastyczno - Literacki Święty Jan Paweł II - Totus Tuus
I miejsce w kategorii literackiej - Nikola Krzebietke II Dg
II miejsce w kategorii praca plastyczna - Martyna Mazur IIc
III miejsce w kategorii praca plastyczna - Karolina Słupecka IIc
Opiekunowie: Cecylia Ratajczak, Monika Młynarczykowska

VII Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.
Finał: Marcin Juzala IIIb
Opiekun: Grażyna Górak

Powiatowy Konkurs Powiat wejherowski okiem plastyka i fotografa
III miejsce w kategorii praca plastyczna: Agata Szczygielska Ic
Wyróżnienie w kategorii praca plastyczna: Krystian Stawski IIf
III miejsce w kategorii fotografia: Paulina Makowska Ic
Wyróżnienie w kategorii fotografia: Maciej Jackiewicz IIa
Opiekun: Monika Młynarczykowska

Ogólnopolski konkursu Liga Matematyczna
Finał ogólnopolski: Dominika Plewińska, Wiktoria Warkusz, Wernika Wica, Mateusz Woliński
Opiekun: Agata Jastrzębska

XV edycja ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
Finał wojewódzki: Jaszczykowski Paweł, Plewińska Dominika, Woliński Mateusz
Opiekun: Sylwester Anisimowicz

X Wojewódzki Konkurs Historyczny Historia regionalna sierpień 1980
II miejsce: Mateusz Juzala IIb

IV miejsce: Maksymilian Madej IIa
Awans do finału: Paweł Jaszczykowski IIb
Opiekunowie: Grażyna Górak, Mirosława Pałubicka, Monika Młynarczykowska

Wojewódzki Konkurs Literacki Niezłomne historie
III miejsce: Natalia Muttke IIIb

Opiekun: Monika Mlynarczykowska

Program FLEX (Future Leaders Exchange)
Finalistka: Inga Borchmann Id

Opiekun: Agata Schulz

V edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego Na Literackim Szlaku -konkurs wojewódzki
Laureatki: Aleksandra Szreder Ia, Zuzanna Brzóska I Ag, Zuzanna Napierała Id

Opiekunowie: Hanna Supernat- Melzer, Barbara Niewiedziała

Wojewódzki Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego
Wyróżnienie: Julia Bauer Ia

Opiekun: Monika Pranczke

IX Powiatowy Konkurs Poezji Miłosnej Miłość niejeden zna język
I miejsce w kategorii solista: Wiktoria Nastały IId

II miejsce w kategorii solista: Emilia Kulaszewicz Ie
II miejsce w kategorii zespół: Julia Zadomska Id oraz Wiktoria Nastały IId
Opiekun: Joanna Klein-Szalkowska

Wojewódzki Konkurs Plastyczno- Literacki Gwiazdka Tuż... Tuż...
I miejsce w kategorii proza: Anna Warmke IBg

III miejsce w kategorii proza: Natalia Muttke IIIb
III miejsce w kategorii poezja: Nikola Krzebietke IDg
Wyróżnienia za kartki kaszubskie Bożonarodzeniowe: Maja Pranczke Ie, Zuzanna Żylla Ie oraz Aleksandra Bielecka IIIs
Opiekunowie: Grażyna Górak, Monika Pranczke oraz Cecylia Ratajczak

Powiatowy Konkurs Graficzny Twoja wizja - Twoja szkoła
I miejsce: Kaja Przybysz Ia

II miejsce: Aleksandra Karwowska Ia
Wyróżnienie: Kornelia Szatkowska If
Opiekun: Monika Młynarczykowska

III Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu
III miejsce drużynowo: Anna Melzer Ie, Julia Turowska Ie oraz Alicja Sztormowska IIIb

III miejsce w kategorii prezentacja multimedialna: Luiza Górka IIIa oraz Lucyna Hinc IIIa
Opiekunowie: Grażyna Górak, Mirosława Pałubicka

IX Powiatowy Konkurs o Opozycji Komunistycznej w Polsce w latach 1944- 1989
I miejsce indywidualnie: Marcin Juzala IIb

II miejsce drużynowo: Marcin Juzala IIb oraz Piotr Konkol IIIb
Opiekun: Grażyna Górak

Wojewódzki Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej
I miejsce: Malika Mukhametbaeva Ic

Opiekun: Hanna Data

X Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej
II miejsce w kategorii zespół: Julia Zadomska Id, Emilia Kulaszewicz Ie, Wiktoria Nastały IId oraz Alicja Sztormowska IIIb

III miejsce w kategorii soliści: Wiktoria Nastały IId
Opiekun: Joanna Klein-Szalkowska

Ogólnopolski Konkurs Historyczny Być jak Ona- Irena Sendlerowa
Wyróżnienie: klasa Ia

Opiekun: Monika Młynarczykowska

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Fotograficzny Uzależnienia XXI wieku
Kategoria praca plastyczna

I miejsce: Maja Pranczke Ie
III miejsce: Malika Mukhametbaeva Ic
Wyróżnienia: Aleksandra Karwowska Ia, Sandra Dąbrowska IAg, Julia Bieniek IBg, Marta Muczyńska Ic, Katarzyna Reclaf If
Kategoria grafika komputerowa
I miejsce: Helena Szatkowska Id
Wyróżnienie: Karolina Słupecka Ic
Opiekunowie: Monika Młynarczykowska, Barbara Niewiedziała, Monika Pranczke

Ogólnopolski Konkurs Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski
Klasyfikacja do finału drużyna: Zuzanna Lewandowska IIIa, Michał Skowroński IIIa oraz Rafał Wąż IIIa

Opiekun: Mirosława Pałubicka

Wojewódzki Konkurs Upadek muru berlińskiego
I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna: Michał Konkol IIIb

Opiekun: Monika Młynarczykowska

Powiatowy Konkurs Przedsiębiorczości
II miejsce drużyna: Paweł Jaszczykowski IIb, Dominika Plewińska IIb, Wiktoria Warkusz IIb, Mateusz Woliński IIb
Opiekun: Sylwester Anisimowicz

XII Edycja Powiatowego Konkursu Polska i Polacy w latach 1914-1939
I miejsce drużyna: Michał Piłat IIIa, Emil Reszczyński IIIa oraz Rafał Wąż IIIa

I miejsce indywidualnie: Michał Piłat IIIa
II miejsce indywidualnie: Rafał Wąż IIIa
III miejsce indywidualnie: Emil Reszczyński IIIa
Opiekun: Mirosława Pałubicka

Pomorski Konkurs Zbrodnia Piaśnicka- Młodzi Pamiętają
II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna: Martyna Felkner IIa

III miejsce w kategorii wiersz: Zuzanna Jakimcio IIa
Wyróżnienie w kategorii prezentacja multimedialna: Lucyna Hinc IIIa oraz Luiza Górka IIIa
Opiekun: Mirosława Pałubicka

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
I miejsce drużyna: Mateusz Klimek IIa, Olga Gaffke IIIa oraz Michał Skowroński IIIa

Opiekun: Mirosława Pałubicka

XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
I miejsce: Emilia Kulaszewicz Ie oraz Wiktoria Nastały IId

Opiekun: Joanna Klein- Szalkowska

Powiatowy Konkurs Plastyczny Święty Jan Paweł II - Wstańcie, Chodźmy
III miejsce: Martyna Mazur Ic
Wyróżnienia: Marta Muczyńska Ic, Karolina Słupecka Ic, Nina Kaźmierczak Ie, Jakub Dawidowski IIIc
Opiekunowie: Grażyna Górak, Monika Młynarczykowska