Najlepsze licea - brązowa szkoła 2022

Konkursy

V Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu im. Jerzego Hoppego

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie szkół ponadpodstawowych regionu
Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych naszego regionu do udziału w V już wydaniu Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. W poprzedniej edycji konkurs zyskał patrona w Osobie śp. Jerzego Hoppego, jednego z autorów naszego konkursu, ale też miłośnika Kaszub, propagatora języka i kultury kaszubskiej, publicysty.
W tym roku utrzymujemy jeszcze tradycyjną formułę konkursu, w szczególności w odniesieniu do drugiego etapu, którym jest prezentacja na wybrany temat, jednak planujemy zmiany w kolejnych wydaniach.
Tematy wiodące w tegorocznej Olimpiadzie nawiązują do ustanowionego przez Kaszëbskô Jednotę roku 2022 Rokiem Książąt Pomorskich, którzy dali podwaliny pod odrębność narodową Kaszubów oraz ustanowionego przez Sejm RP Roku Józefa Wybickiego, oddając w ten sposób hołd Jego dokonaniom. Dla nas istotne są także Jego związki z regionem kaszubskim. W 30 rocznicę śmierci Jana Drzeżdżona, literata, naukowca i podróżnika mocno związanego z Kaszubami, chcemy przybliżyć młodzieży również tę postać.
Szczegóły dotyczące organizacji Olimpiady znajdują się w dołączonym do niniejszego pisma regulaminie V Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu im. Jerzego Hoppego.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Termin: 1 grudnia 2022 

Organizatorzy: I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie

Załączniki:
Regulamin

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i składa się z dwóch etapów. Podsumowanie konkursu odbędzie się 1 kwietnia 2022 roku w I LO w Rumi. W związku z sytuacją epidemiczną zmieniona została formuła konkursu - szczegóły w Zaproszeniu.

 

Termin: 14 marca - 1 kwietnia 2022

Organizator: I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi

Załączniki:
Regulamin
Zaproszenie

IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej wracamy do Państwa z ideą IV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Po uzgodnieniu terminu z naszymi partnerami proponujemy nową datę konkursu – 15 marca 2022 r.
Regulamin Olimpiady, tematyka pozostaje bez zmian, natomiast wprowadzone zostały korekty w harmonogramie oraz dostosowano odpowiednio składanie zgłoszeń.

 

Termin: 15 marca 2022 g. 9.45

Organizatorzy: I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie

Załączniki:
Regulamin
Karta zgłoszenia

X POWIATOWY KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ "MIŁOŚĆ NIEJEDEN ZNA JĘZYK"

Termin: 8 marca 2022 g. 9.00

Patronat: Honorowy Patronat Starosty Powiatu Wejherowskiego

Załącznik:
Regulamin