Finał centralny 48 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

2022-06-18

Finał centralny 48 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego za nami. Długi weekend okazał się bardzo owocny dla uczniów naszego liceum. Ciężki czas przygotowań został zakończony i uwieńczony sukcesem. Drugie miejsce Mikołaja, trzecie Julki i dziewiąte Hani w teście wiedzy, obejmującym zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy pokazały, że są najlepsi w kraju w tej konkurencji. W części praktycznej obejmującej marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, również udowodnili, że trzeba liczyć się z drużyną "Książąt" z województwa pomorskiego. Długie godziny oczekiwania na oficjalne wyniki wszystkich konkurencji turniejowych, podkręcały emocje panujące wśród uczestników konkursu. Po ogłoszeniu werdyktu nasza drużyna sięgnęła po trzecie miejsce, ustępując jedynie drużynie z województwa dolnośląskiego i mazowieckiego. Po turniejowych zmaganiach przyszedł czas na chwile relaksu i odprężenia. Uczestnicy finału centralnego wzięli udział w wycieczkach krajoznawczych, poznając najciekawsze miejsca Dolnego Śląska. Tym razem mogli podziwiać przepiękny Kościół Pokoju (zabytek UNESCO), Katedrę pw św. Stanisława i Wacława w Świdnicy, wspaniały Zamek Książ w Wałbrzychu, kompleks podziemnych korytarzy Rise w Górach Sowich oraz wyjątkową kolekcję parowozów w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.