III turniej strzelecki dla szkół średnich powiatu wejherowskiego

2022-09-23 Kasprzyk Dawid

III turniej strzelecki dla szkół średnich powiatu wejherowskiego
W piątek 23 września 2022 r. uczniowie naszego liceum brali udział w III turnieju strzeleckim dla szkół średnich powiatu wejherowskiego. Organizatorami zawodów byli Starostwo Powiatowe oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie.
Młodzież strzelała z karabinków pneumatycznych do tarcz oddalonych o 10 m. Dodatkowymi utrudnieniami były pozycja stojąca oraz brak podpórki. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i w trzyosobowych zespołach.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników turnieju ognisko, gdzie uczniowie mogli przygotować sobie kiełbaski i napić się herbaty czy kawy. Pogoda i humory dopisały wszystkim. Zmaganiom młodzieży przyglądała się także Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius.
W kategorii indywidualnej turniej wygrała Olga Szczygielska z PZS Reda, a w kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie PZS nr 4 w Wejherowie. Wszystkim uczestnikom i laureatom turnieju serdecznie gratulujemy i nie możemy doczekać się kolejnych zawodów, które odbędą się za rok.
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Kamil Roda (IB), Amelia Kowalewska (IC), Amelia Urowska (IC), Jakub Hoeft (ID), Aleksander Kruszyński (IG), Jakub Wawrzynkowski (2B), Wojciech Lechicki (2B), Mateusz Bielak (2C), Karol Jachimowicz (2D), Aleksander Jakś (2G), Bartłomiej Murawiew (3C) i Borys Sobisz (3D).
Strona organizatora: http://kurkowe.com.pl/aktualnosci.html