Najlepsze licea - brązowa szkoła 2022

Warsztaty projektowania mobilnych gier terenowych

2022-09-28 Barbara Niewiedziała

Warsztaty projektowania mobilnych gier terenowych na smartfonie dla młodzieży pt. „Historia ukryta w ruinach”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich pod okiem Natalii Kościńskiej z Good Games w dniach 26-28.09.2022 r. stworzyli mobilną grę miejską w aplikacji Action Track. W trakcie zajęć, uczestnicy warsztatów zapoznali się z historią zakonu cysterskiego oraz jego obecnością w Rumi.
W ramach części praktycznej, uczniowie pracując w kilku osobowych zespołach poznali funkcje narzędzia Action Track. Stworzyli własną postać bohatera wraz z jego światem, wyzwaniem i scenariuszem fabularnym. Nauczyli się dodawać grafikę oraz opracowali trasę gry. Zwieńczeniem ich pracy będzie uroczysta premiera gry. Zostanie ona udostępniona mieszkańcom jako alternatywna forma poznania historii zabytku, który jest jedną z wizytówek miasta. Uczestnicy wcielą się w bohaterów rozgrywki. Ich celem będzie rozwiązanie zadań związanych z historią zabytku oraz jego twórcami.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Historia ukryta w ruinach – cysterskie dziedzictwo Rumi, Pomorza i Polski" dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm jutra".