Zero Waste a ochrona zasobów wodnych

2023-10-19

W ostatni czwartek (19.10.) w ekopracowni przyrodniczej odbyły się wykłady z krótkimi warsztatami o tematyce Zero waste a ochrona zasobów wodnych. Autorskie zajęcia przygotowano specjalnie na potrzeby realizowanego projektu Ekologicznie w Rumi - Żyj z godnie z klimatem a przygotowała je i przeprowadziła w naszej szkole pani dr Anna Kot z wydziału biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Całość spotkania dotyczyła historii oraz znaczenia terminu zero waste. Przedstawiono przykłady miast i korporacji, które wdrożyły system zero waste.

Młodzież z klas drugich, rozszerzających biologię, w trakcie zajęć warsztatowych planowała zmiany w swoich gospodarstwach domowych które miały służyć ograniczeniu własnego śladu wodnego.